Dziennik Macieja Morawskiego, 17 czerwca 2017 r.

Utworzono 17 czerwca 2017 przez Red. VP

Tak więc jutro, to jest w niedzielę – druga tura francuskich wyborów parlamentarnych. Środki masowego przekazu zapowiadają kolosalne zwycięstwo ruchu EN MARCHE, ruchu prezydenta Macrona. Czołowy dziennik Francji, słynne w całym świecie LE FIGARO w piewszostronicowym, wielkim tytule stwierdza: FACE A MACRON DROITE ET GAUCHE TENTENT DE SURVIVRE… (… prawica i lewica próbują przeżyć…).

Gdy idzie o mnie, to apeluję do wszystkich obywateli francuskich pochodzenia polskiego o masowe głosowanie na ruch EN MARCHE… Myślę, że Macron to dziś czołowy mąż stanu zachodniego… Mąż stanu zdolny pchnąć całą Europę na nowy tor, tor unowocześnienia się, wielkich inwestycji, kompletnej modernizacji europejskich infrastruktur (ja marzę np. o superszybkim kolejnictwie typu HYPERLOOP).

Wiem, że i w Polsce są ludzie dobrze rozumiejący, że MACRON niesie nowe czasy, jest wysoce dla całej EUROPY POŻYTECZNY!!! Mam ma myśli np. Mirka CHOJECKIEGO…

Ponoć we wrześniu ma przybyć do Francji nowy polski ambasador, wybitny znawca Francji, profesor Tomasz MŁYNARSKI z UJ-otu. Na pewno ten tak tu już znany w kręgach uniwersyteckich i przez nie ceniony UCZONY potrafi zbudować trwałą współpracę POLSKI Z MACRONEM… (Chciałbym, by z końcu września 2017 wyświetlono w Paryżu (w Ambasadzie RP???) filmy o mnie, o mym ojcu – przez ćwierć wieku ambasadorze WOLNEJ POLSKI w Paryżu; by równocześnie odczytano jakiś wyjątek z odnalezionych i opracowanych przez dra hab. profesora Rafała HABIELSKIEGO, słynnego historyka TAJNYCH RAPORTÓW MEGO OJCA DLA WŁADZ RP W LONDYNIE… W czasie tej ceremonii winien być też obecny Mirek CHOJECKI oraz np. ELA SKOCZEK. Zastanawiam się, czy organizatorzy tego spotkania nie winni poprosić o objęcie wysokiego patronatu nad nim Panią BRIGITTE MACRON. Wszak mój ojciec Kademor całe życie w interesie POLSKI WALCZYŁ O „EUROPĘ NA FRANCUSKIM SOSIE”!!!

ALE PORA, BYM POWRÓCIŁ DO PROBLEMU JUTRZEJSZYCH WYBORÓW. Z miejsca zaznaczę, że znowu przywołuję do porządku moje sąsiadki. ŻĄDAM, BY POSZŁY GŁOSOWAĆ, CHOĆ GADAJĄ ONE: NIE WARTO SIĘ FATYGOWAĆ I STAĆ W OGONKU, WSZAK I TAK WYGRAMY!!

Komentuj...

*wtorek, 18 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART