Dziennik Macieja Morawskiego, 16 września 2017 r.

Utworzono 16 września 2017 przez Red. VP

W związku z tym, iż oba moje komputery są „w remoncie”, nie mogę obszerniej odpowiedzieć na pytania o spotkanie w dniu 27 9 2017 w Ambasadzie RP w Paryżu, dotyczące ambasadora Wolnej Polski, Kajetana Dzierżykraj-Morawskiego, i mających pod redakcją słynnego profesora Rafała HABELSKIRGO ukazać się nakładem IPN-u, tajnych raportów tegoż mego ojca! Owe raporty dają ciekawy obraz walki, jaką nasi emigranci polityczni wiedli w tym tak trudnym okresie… Raporty te uwydatniają niezłomne postawy EMIGRACJI I ICH ORGANIZACJI O WOLNOŚĆ POLSKI WALCZĄCYCH. Rzecz jasna, zapowiedź mającego rychło nastąpić ukazania się owych raportów żywo interesuje rodziny i potomków nieugiętych emigracyjnych działaczy tamtej epoki!!!

Tak więc teraz nareszie hołd zostanie złożony owej tak patriotycznej walce naszej „niezłomnej’ emigracji politycznej we Fracji.

O owym spotkaniu w dniu 27 10 dowiedziałem się od zasłużonego Krzysztofa Jussac de Junien, prezesa WSPÓLNOTY FRANCUSKO-POLSKIEJ, wielkiej klasy działacza… O ile wiem, to na prośbę Mirka Chojeckiego, zainteresował się on tą sprawą… Tutaj zaznaczę, iż w czasie owego spotkania mają też być wyświetlone dwa filmy zrealizowane przez firmę filmową Chojeckiego. Film o mym ojcu – przez ćwierć wieku ambasadorze Wolnej Polski we Francji, oraz film o mnie – WETERANIE ZIMNEJ WOJNY (CIĘŻKA CHOROBA MEJ ŻONY…).

Komentuj...

*wtorek, 25 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART