Dziennik Macieja Morawskiego, 16 stycznia 2018 r.

Utworzono 16 stycznia 2018 przez Red. VP

Czytelnik, prawnik z Warszawy, jest zdania, że „Bruksela” swymi „protestami i pogróżkami”, które dotyczą reformy polskiego sądownictwa „podrywa swój prestiż w Polsce”.

Prestiż i tak zachwiany BREXITEM! Zdaniem Polaków, Unia bez Wielkiej Brytanii jest o wiele słabsza, i o wiele mniej niż uprzednio liczy się w świecie. Do tego, w Polsce do niedawna panował duży niepokój o los kilkuset tysięcy Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii i świetnie się tam czujących… Ostatnio jednak mówi się u nas, że mądry rząd owego mocarstwa ponoć nie ma zamiaru wyganiać naszych. Rozumie, że oni są dla gospodarki brytyjskiej użyteczni, i w przeciwieństwie do przybyszy z Bliskiego Wschodu itd. nie niepokoją miejscowego społeczeństwa, nie są czymś na 100 % obcym i niepokojącym…

Czytelnik jest zdania, że spora większość Polaków ufa prezydentowi Dudzie gdy chodzi o niewątpliwie konieczną reformę sądów… Co do konfliktu z Unią Europejską, to chyba jasne, że zarówno w interesie Polski jak w interesie „Brukseli” leży kompromis w tej sprawie. Gdy chodzi o polski rząd, to winien on unikać nawet pozorów stosowania metod silnej ręki. Nie od dziś pewne niechętne Polakom siły bezczelnie próbują oskarżać nas o „totalitarne ciągoty”. A to choć historia Polski nacechowana była, w przeciwieństwie do wielu innych państw Europy, sejmowładztwem i jakże szydliwym prawem do LIBERUM VETO… Co do „Brukseli”, co do Komisji Europejskiej, to o jej nieudolności i braku „dyplomacji” świadczy fakt, iż niewątpliwie przyczyniła się ona swą niezręcznością do BREXITU, do tego osłabienia Europy – wszak Anglia to europejska potęga numer jeden! Do tego można jasno w różnych krajach wyczuć poczucie, że „Bruksela” jest nietaktowna, czasem jest wręcz arogancka, zbyt pewna siebie, no i że nią kierujący biurokraci, którzy nie umieją umacniać europejskiej jedności… Nadchodzące wybory europejskie będą niestety tylko częściową okazją, by się z tymi eurobiurokratami rozliczyć (częściowo, bo kompetencje PARLEMENTU EUROPEJSKIEGO NIE SĄ WIELKIE)!!!

Tyle ów czytelnik!

Komentuj...

*sobota, 30 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART