Dziennik Macieja Morawskiego, 16 stycznia 2018 r.

Utworzono 17 stycznia 2018 przez Red. VP

Julita Ferret przesłała mi deklarację Thierry’ego Desjardins, znakomitego i czujnego publicysty, wicedyrektora naczelnego dziennika LE FIGARO. Deklarację będacą wielkiej wagi ostrzeżeniem! Desjardins stwierdza, że można odnieść wrażenie, że obecnie zaczynający się wiek będzie nacechowany bezlitosnymi czynami odradzającego się islamu, chcącego zdominować świat, i zemścić się na chrześcijanach za to, iż przez kilka wieków ich cywilizacja „panowała w świecie”… Ta nienawiść do chrześcijan – dla owych fanatycznych wynawców islamu to problem dziś kluczowy!! Niszcząc kościoły, mordując księży i zakonnice, a także wiernych, islamści chcą obalić cywilizację zachodnią, demokrację i kapitalizm, i to, co oni nazywają neokolonializmen… Desjardins zdaje się też uważać, że Koran zajął jako zagrożenie miejsce komunizmu; że zielony sztandar islamu zastąpił czerwoną chorągiew komunistów!!

Ze słów tego genialnego publicysty wynika, że nasz XXI wiek będzie okresem bezwzględnej walki, bo olbrzymie tłumy islamskiego trzeciego świata (i także islamscy mieszkańcy przedmieść wielkich miast Zachodu) są groźniejsze od czołgów Paktu Warszawskiego.

Tyle w WIELKIM skrócie o tej wypowiedzi jednego z czołowych francuskich publicystów! W mym odczuciu, w gruncie rzeczy (!) potwierdza ona moje tezy o konieczności jakby nowego Planu Marshalla dla Bliskiego Wschodu i Afryki; o konieczności wyposażenia Unii Europejskiej w sprawny i dostatecznie duży OCHOTNICZY EUROPEJSKI LEGION SZYBKIEJ INTERWENCJI (na wzór francuskiej świetnej Legii Cudzoziemskiej).

Dodam też, iż trzeba przestać naiwnie stawiać na arabską wiosnę. Trzeba wyposażyć te kraje w stabilne i rozważne ustroje, zdolne zapewnić państwom owych regionów rzeczywisty rozwój ekonomiczny!

Kończąc, przypomnę, iż obawiam się, że z czasem fanatyczni islamscy terroryści mogą wyposażyc się w broń atomową!!! Tyle mymi słowami o tej deklaracji, oraz na cały ten temat!!

Komentuj...

*środa, 8 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART