Dziennik Macieja Morawskiego, 16 października 2016 r.

Utworzono 17 października 2016 przez Red. VP

DSC09121_Ponoć ceniony w swym zawodzie i mający nastawienie zdecydowanie katolickie lekarz z kraju przekazuje mi podziękowanie za to, że ostatnio w jednym z mych dzienników odnotowałem „rozumny, kulturalny i wyważony wywiad”, jakiego Marta Kaczyńska udzieliła paryskiemu Journal du Dimanche…(W wywiadzie tym pani Marta potępiła celowo stwarzane na Zachodzie mity nieprzychylne obecnym polskim władzom, oraz jasno wyraziła przekonanie, że jest przeciwna koncepcji brutalnego zakazu aborcji).

Ten lekarz spędził ostatnio wakacje na francuskiej prowincji. Jest pod wrażeniem tego, że niektórzy księża muszą obsługiwać aż 5 parafii…

Co do „rozszalałej w Polsce kampanii antyaborcyjnej”, to jest zdania, że chyba mocno przesadzam, pisząc o jakiejś celowo zmontowanej prowokacji, mającej zaszkodzić Kościołowi! Rzecz w tym, że (jak dobrze wie) na polskiej prawicy rozszalały spory i zazdrości. Pewni „wygadani i bezwzględni kretyni licytują się w wykazywaniu tego, iż to oni są naprawdę nieprzejednani, że to oni walczą z aborcją na 102!”. To takie „idiotyczne licytowanie się, kto rzekomo wierniejszy doktrynie!”. Jedno pewne. Te coraz to nowe projekty zakazu aborcji i kar więzienia za przerwanie ciąży, nie tylko irytują wielu światłych katolickich lekarzy, lecz też ośmieszają nas w świecie… Stwarzają w pewnych kręgach, np. medycznych, wrażenie, że polska prawica to półgłówki. Zachodni lekarze dobrze wiedzą, że tuż za rogiem czai się, w związku w postępami wiedzy medyczne,j też wiele innych, wymagających od Kościoła wielce mądrego podejścia problemów. Ale to rzeczy „ogólnie na Zachodzie wiadome”.

Ów lekarz ma prawie już dorosłe dzieci. Jest zdania, że nowy styl i pełne rozsądku, choć oczywiście całkowicie wierne doktrynie postawy papieża Franciszka (co prawda negowane przez pewną liczbę „rzeczywistych półinteligentów”, choć jednak nie od dziś odnotowywane przez socjologów, a ojcom rodzin widoczne gołym okiem), i u nas zahamowały odchodzenie studentów od katolicyzmu, młodzieżową modę na indyferentyzm.

Jest on zdania, że nasi mądrzy biskupi winni tę sprawę w interesie Kościoła inteligentnie rozegrać, poskromić robiące tyle szkód Kościołowi niepoważne ekscesy… Sprawa – zdaniem mego rozmówcy, i ponoć także wielu innych katolickich lekarzy – bardzo poważna. Krzykliwi wariaci (jak zresztą w gruncie rzeczy tego nie kryją/?/), niechętni mądremu i spokojnemu stylowi papieża Franciszka są niesamowitymi szkodnikami i tym samym de facto sojusznikami po cichu nienawidzących Kościoła elit wywodzących się z PRL-u… (Relata refero).

Komentuj...

*wtorek, 26 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART