Dziennik Macieja Morawskiego, 16 maja 2017 r.

Utworzono 16 maja 2017 przez Red. VP

Czytelnik jest zdania, że VECTOR POLONII „wiele wnosi w życie Polaków z Francji, porusza problemy żywo ich interesujące, wszak sporo naszych mieszka np. w 18-tej (?) dzielnicy Paryża czy też na banlieue.” Czytelnik wyjaśnia, że naszych dosłownie wyprowadzają z równowagi pseudo-uchodźcy z Bliskiego Wschodu, niesamowicie pewni siebie i agresywni… Stąd skłonność naszych do głosowania na FRONT NATIONAL.

Dalej stwierdza: „Panowie z szesnastki, z Boulogne-Billancourt czy z Saint-Cloud nie widzą tego, co się dzieje w pewnych dzielnicach i miasteczkach… Od kilku lat jest tam o wiele gorzej niż poprzednio, a miało być lepiej!!! Głosujemy więc na FRONT NARODOWY. Trzeba nas zrozumieć!! A wiadomości o stale nadpływającej z Libii morskiej inwazji – ludzi wprawiają w panikę… Dobrze, że Vector o tym wszystkim pisze: jesteśmy jakby mniej ostamotnieni”. Dodaje, że „naród nasz dobrze się tu czuje tylko w polskich Kościołach. Tam spotyka się swoich, w niedzielę po Mszy można tam zjeść dobry polski obiad!”.

Czytelnik głosi następnie tezę, iż „dawniej rozkwitało tu polskie życie”. Teraz z tym gorzej… Polonijne masy mają oparcie tylko w księżach… No i na szczęście wszyscy (?) mamy teraz komputery. To ważne okno na świat i środek łączności. VECTOR POLONII gra tu pewną rolę. Cennymi są np. informacje o polskich artystach tutaj. Nasi poszukują też naprawdę tanich i bardzo polskich „obrazków i widokówek”… Jeśli takie są do nabycia, warto je ogłaszać, pokazywać w komputerze podając ceny… Trzeba pamiętać, że sporo naszych zarabia dobrze poniżej 2.000 euro na miesiąc… No i konkurencję dla naszych stanowią pracujący na czarno, lecz pobierający jakieś zapomogi młodzi z Syrii czy „czy coś z tych rzeczy”…

Komentuj...

*poniedziałek, 21 maj, 2018

 • Pogoda w Paryżu


  12°C
  Zachmurzenie umiarkowane

  Dzisiaj:
  24°C / 12°C
   
  wtośroczwpiąsobnie
  24°25°26°27°28°29°
  13°14°14°16°16°17°
 • Kurs walut

 • Newsletter Vector Polonii

 • Partner: ASSOCIATION YOT-ART