Dziennik Macieja Morawskiego, 16 lipca 2017 r.

Utworzono 16 lipca 2017 przez Red. VP

Czytelnik mych dzienników – student socjologii z Warszawy, spędzający w Paryżu wakacje – oburza się na swych francuskich krewnych, którzy dowodzą mu, na podstawie lektury tutejszych gazet, że Polska nie spełnia swego obowiązku wobec Unii Europjskiej, a to nie wpuszczając na teren kraju bliskowschodnich uchodźców!

Młody czytelnik podkreśla, że po pierwsze w Polsce żyją i pracują obecnie setki tysięcy Ukraińców. Nie są oni co prawda ogólnie biorąc uchodźcami, lecz ich obecność i zarobki w Polsce, to zjawisko ważne dla ukraińskiego państwa… We Francji czasem sporo się opowiada o jakimś rzekomym brutalnym nacjonalizmie Polaków. Jedno pewne: stosunki z owymi przebywającymi teraz u nas Ukraińcami układają się na ogół znakomicie… Inny zgoła problem stanowi np. wielotysięczna grupa Czeczenów w Polsce… Czytelnik nie zna dokładnych danych cyfrowych, sądzi jednak, że jest ich u nas kilkadziesiąt tysięcy… Pewna (nie bardzo wiadomo, jak wielka część z nich) to fanatycy islamscy, sympatycy „dżihadu”, przekoni, że nadchodzi epoka odrodzenia się potęgi islamu… Niewątpliwie mają oni, choćby dzięki internetowi i wideonagraniom czy niektórym telewizjom arabskim – taki lub inny „kontakt” z propagandą i kierownictwami „dżihadu””… Zdaniem czytelnika jasne już teraz, że rządy krajów Zachodu same sprawiły sobie niesamowite kłopoty, popierając swego czasu ARABSKĄ WIOSNĘ i np. upadek w Libii Kadafiego (2011 rok). Teraz zaś czytelnik ów stwierdza: „Nieudolny Zachód nie jest nawet w stanie zrobić porządku w Libii. Toleruje tamtejszy zamęt i to, że tysiące kandydatów na nielegalnych imigrantów stale z tamtejszych portów wypływa do Włoch”. Zaznacza: „W Polsce dość powszechnie mówi się, że wszystko to, to kompromitujący, ośmieszający całą Unię Europejską DOM WARIATÓW…”.

Ów najwyraźniej wierny czytelnik mych tekstów zaznacza na zakończenie, że jasne, iż Unia potrzebuje Ochotniczego Legionu Szybkiej Interwencji, ale potrzebuje ona też STRAŻY GRANICZNEJ, STRZEGĄCEJ JEJ ZEWNĘTRZNYCH GRANIC… D0BRZE WAGĘ SPRAWY ROZUMIE TRUMP, KTÓRY BUDUJE ÓW SWÓJ MUR OCHRONNY NA GRANICY Z MEKSYKIEM… A CO DO WSPÓLNEJ, UNIJNEJ STAŻY GRANICZNEJ, TO ZE ZGOŁA INNYCH PRZYCZYN MOŻE MOGŁABY TAKI PROJEKT POPIERAĆ NP. ESTONIA… Tyle o tej rozmowie…

Komentuj...

*sobota, 18 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART