Dziennik Macieja Morawskiego, 16 grudnia 2017 r.

Utworzono 16 grudnia 2017 przez Red. VP

Najnowszy numer na ogół świetnie poinformowanego paryskiego tygodnika LE POINT ukazał się ostanio pod wielkim tytułem, brzmiącym: ISLAM. BLISKI WSCHÓD… – KSIĄŻĘ, KTÓRY CHCE WSZYSTKO ZMIENIĆ! Ów książę to MOHAMED BEN SALMANE, obecny następca tronu i de facto „władca” ARABII SAUDYJSKIEJ! Tak dość powszechnie zwany MBS puścił w ruch swoistą „rewolucję”. Ów młody „władca” świetnie wie, że spadek cen ropy naftowej zagraża temu królestwu! Zawisł nad nim cień możliwości bankructwa! MBS chce pilnie zróżnicować życie gospodarcze Arabii Saudyjskiej, jak dotąd zajmującej się de facto tylko wydobywaniem i sprzedażą ropy naftowej. Wziął się też za walkę z korupcją. Ponoć aresztowano już 11 książat i 38 b. ministrów! Wzrasta też rola kobiet. Ten numer LE POINT już w jednym z tytułów stwierdza, że za 10 lat kobiety stanowić zapewne będą 30% zatrudnionych. W tym zapewne – jak ja dodam – zajmą dość wysokie stanowiska…

LE POINT mocno podkreśla, że „związki między USA i Arabią Saudyjską pozostają, mimo uznania przez Trumpa Jerozolimy za stolicę Izraela, bliskie! Od siebie dodam, że USA i Arabię Saudyjską – jeśli to tak wolno określić – jeszcze zbliża sprawa wojny w Jemenie, gdzie rebelia miejscowych szyitów jest wspierana przez coraz potężniejszy Iran (???). Dodam, że owi wspierani przez Iran jemeńscy rebelianci ostatnio stwierdzili, że to oni wystrzelili (zwykły – nie atomowy) pocisk rakietowy, przechwycony ostatnio przez saudyjskie siły przeciwlotnicze w okolicach lotniska w Rijadzie.

Z kolei odnotuję, że obawy wywiadów mym zdaniem winny wywoływać bliskie stosunki wszechpotężnych w Iranie ajatollachów z dyktatorem Korei Północnej, Kim Dzong Unem. Wszak Korea Północna jest zdolna w zamian za pomoc finansową „douczyć” irańskich specjalistów w fabrykowaniu i wystrzeliwaniu bomb atomowych. TO MOIM ZDANIEM JEDEN Z NAJPOWAŻNIEJSZYCH PROBLEMÓW CHWILI OBECNEJ!!!

Komentuj...

*piątek, 3 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART