Dziennik Macieja Morawskiego, 15 sierpnia 2017 r.

Utworzono 15 sierpnia 2017 przez Red. VP

Dziś – zgodnie z tym, co wczoraj zapowiedziałem – zajmę się jeszcze jednym pytaniem, zawsze tego samego czytelnika, na którego 2 pytania już w poniedziałek dałem odpowiedzi!

Otóż z kolei pyta on, czemu rząd RP na wychodźstwie w Londynie nie przygotował się lepiej na cofnięcie mu uznania i dotacji finansowych – czemu nie zabezpieczył, jak to zrobiły 3 kraje bałtyckie: Litwa, Łotwa i Estonia (???), swych zasobów złota; a gdy chodzi o Mikołajczyka, to czemu idąc na ugodę w Moskwie latem 1945 nie zażądał on gwarancji wolnych wyborów pod kontrolą międzynarodową???

Na oba te pytania nie jestem w stanie rzeczowo odpowiedzieć!!! Jedno – jak przez mgłę – przypominam sobie: ponoć wtedy np. gdy szło o ratowanie dla legalnego Rządu „wielu rzeczy”, np. floty (???), zupełną bezradność i „pewną panikę” wykazał Jan KWAPIŃSKI – wicepremier, szef ministerstwa skarbu, żeglugi, itd., itd… Premier Arciszewski rzecz jasna nie mógł mieć o sprawach finansowych pojęcia… Ufał Kwapińskiemu, który „ponoć w panice zablokował kilka mądrych inicjatyw (np. sprawa floty)!!!…”. Co do polskiego złota, to ponoć nie spróbowano póki był po temu czas (???) go zabezpieczyć, ale ogólnie biorąc, szansę na uratowanie go na cel walki o wolność Polski były z różnych przyczyn nikłe!!!???

Co do Mikołajczyka w Moskwie, to chyba jednak nie wiadomo, co mu naprawdę tam tego lata obiecano (???). Jedno pewne: bardzo ułatwił aliantom wyrzucenie legalnego, sojuszniczego rządu RP – jak wówczas mawiano – DOSŁOWNIE NA BRUK… NIE MUSIAŁ PRZECIEŻ WÓWCZAS ULEC NACISKOM ANGLOSASÓW – WINIEN ZAPEWE BYŁ DOMAGAĆ SIĘ PRZYNAJMNIEJ GWARANCJI WYBORÓW POD RZECZYWISTĄ KONTOLĄ MIĘDZYNARODOWĄ (???).

Jedno chcę MOCNO POKREŚLIĆ: GDYBY W ROKU 1945 ŻYŁ JESZCZE GENERAŁ SIKORSKI, SPRAWY NIEWĄTPLIWIE CHYBA MIAŁYBY NIECO JEDNAK INNY PRZEBIEG!!! TRUDNO POWIEDZIEĆ JAKI, ALE NA PEWNO NIECO RÓŻNY PRZEBIEG… SIKORSKI W CAŁYM ŚWIECIE LICZYŁ SIĘ… MIAŁ – JEŚLI MOŻNA TO TAK OKREŚLIĆ – MOCNY WYDŹWIĘK!!!

Komentuj...

*środa, 26 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART