Dziennik Macieja Morawskiego, 15 maja 2017 r.

Utworzono 16 maja 2017 przez Red. VP

Wedle upartych pogłosek, ostra walka rozgrywa się w kręgu FRONTU NARODOWEGO. Wielu działaczy domaga się, by w obliczu nadchodzących wyborów parlamentarnych zerwać z koncepcją wyprowadzenia Francji ze strefy euro… Philippot (babka Polka) – numer 2 Frontu Narodowego – ze swej strony zapowiada, że opuści ową „partię polityczną”, jeśli taka decyzja zapadnie (???)… Pozbyć się Philippot byłoby bardzo na rękę wielu czołowym działaczom Frontu; skądinąd zdaniem niektórych, powtarzam z naciskiem NIEKTÓRYCH, obserwatorów, popularnejszą od Marine Le Pen – skompromintowanej np. swą „nieudaną” debatą z Macronem, a także właśnie poparciem, jakiego udziela postawom Floriana Philippot – jest Marion Maréchal Le Pen… Można ponoć w kręgu Fontu Narodowego spotkać coraz to więcej działaczy, którzy są zdania, iż „dziwny” wpływ Phillipot na Marine Le Pen ma fatalne dla Frontu skutki wyborcze. Tak liczni we Francji „ciułacze” i posiadacze nawet dość drobych oszczędności dosłownie panikują na myśl o wychodzeniu z euro, nie znoszą Philippot, uważają, że jego postawy i „gadki” mogą teraz w nadchodzących wyborach parlamentarnych kosztować Front sporo miejsc w parlamencie (???). Ponoć natomiast wzrasta prestiż związanych z Frontem speców od euro, np bliskiego OPUS DEI Jeana-Luca Schaffhausera?

Z kolei wyjaśnię, dlaczego np. pewien stary Polak z Lens chce w wyborach parlamentarnych na Front mimo wszystko zagłosować. Wyjaśnia mi on: „Mamy po uszy owych bezczelmych i nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i z Afryki. Jedynie FRONT do końca ogrom tego zagrożenia rozumie!!! Nie może mieć Pan pojęcia, co się u nas w niektórych dzielnicach miast i miasteczek dzieje: prawdziwa tam dżungla. Kobiety boją się pod wieczór chodzić do supermarketów. Policji jakby w ogóle nie było…”. (Koniec cytatu).

Jedno pewne. Nadchodzące wybory parlamentarne (1 tura 11 7, druga 18 7), czy też raczej ich wyniki, będą miały wręcz kluczowe znaczenie gdy chodzi o przyszlość nie tylko Francji, lecz także całej Europy… Fakt, że Macron zamianował premierem Édouarda PHILIPPE’A – członka partii Republikańskiej, mera miasta Le Havre, speca od spraw niemieckich i europejskich – zdaje się wyraźnie wskazywać na 2 rzeczy: po piewsze Macron stawia na dialog z prawym centrum, po drugie chce on wzmocnić i odnowić Unię Europejską… Jest jednak jasne, iż po wyborach parlamentarnych będzie musiał zostać zamianowany nowy premier (może ten sam?) i nowy, czy częściowo nowy, rząd!

Komentuj...

*czwartek, 9 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART