Dziennik Macieja Morawskiego, 15 listopada 2016 r.

Utworzono 15 listopada 2016 przez Red. VP

DSC02293Błyskawiczna reakcja na mój wczorajszy dziennik! Czytelnik „świetnie rozumie, że należy uniknąć siania paniki, ale uważa, że z pojawieniem się mody na wojnę terrorystyczną, i biorąc pod uwagę moc obecnych środków niszczenia, a także możliwości, jakie otwierają cyberataki – zaczyna się budzący grozę okres…”

Moja odpowiedź prosta. Rzecz jasna, trzeba starać się wycenić wymiar i niewątpliwie coraz to nowy rodzaj przewidywalnych zagrożeń terrorystycznych… Jednak trzeba też dobrze zdawać sobie sprawę z tego, że celem terrorystów jest stworzenie atmosfery strachu, niosącego siłą rzeczy zamęt i pewną „destabilizację”. Temu trzeba umieć mądrze stawić czoło… Jak wynika z jego niedawnych wypowiedzi, DONALD TRUMP świetnie (!!!) zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie dla USA mogą stanowić działania „dżihadystów” i ma w zanadrzu konkretny plan stawienia czoła rozwojowi terroryzmu. Jasne chyba, że terroryści mogą dokonać jakichś z góry niedających się przewidzieć prób siania zamętu w Stanach Zjednoczonych, w tym mocarstwie będącym jednak siłą rzeczy gwarantem pewnego ładu w całym świecie zachodnim, i na jego obrzeżach…

Ale można też się spotkać z opinią, iż Trump jednak rozsierdzi żyjących w USA wyznawców islamu (stanowią tam oni ponoć 2% ludnośći ) i „wepchnie ich w objęcia dżihadystów”…(?)

Jedno należy uwydatnić. Zdaniem poważnych naukowców, na dłuższą metę terrorryzm, „biorąc pod uwagę jego potencjalne możliwości, zmieni oblicze świata”. Tegoroczny Szczyt Bezpieczeństwa Nuklearnego w Waszyngtonie ujawnił to, że na świecie wciąż jest bardzo wiele materiału nuklearnego i radioaktywnego. Jak stwierdził Obama, światowe zasoby plutonu rosną, w niektórych krajach widzimy coraz więcej małej taktycznej broni nuklearnej, która mogłaby paść ofiarą kradzieży!!! Skądinąd specjaliści podkreślają, że nie można wykluczać dużo łatwiejszego do przygotowania ataku w oparciu o tak zwane „brudne bomby”, skonstruowane z użyciem materiału radioaktywnego używanego w przemyśle i medycynie. (?) A takie bomby mogłyby spowodować skażenie „znacznego terenu”!!!

Jedno chyba trzeba brać pod uwagę! Nadchodzące lata być może mogą przynieść groźne niespodzianki! Zdrowy rozsądek nakazuje być na to przygotowanym… Umieć w razie potrzeby atakowi stawiać czoła, umieć właściwie nań reagować…

Komentuj...

*czwartek, 20 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART