Dziennik Macieja Morawskiego, 14 stycznia 2018 r.

Utworzono 14 stycznia 2018 przez Red. VP

Czytelnik nawiązuje do mego dziennika z 12 stycznia, i podkreśla, że oczywiście dziejową koniecznością jest jakiś „jakby nowy plan Marshalla”, przewidujący w pierwszym rzędzie elektryfikację Afryki. Plan takiej elektryfikacji, będącej pierwszym krokiem na drodze prowadzącej do rozwoju gospodarczego, opracował genialny „nowator” francuski, mąż stanu, były minister Jean-Louis BORLOO, obecnie ponoć także zaufany doradca prezydenta Macrona gdy chodzi o problem – jak to się tu określa – „trudnych” miejscowości podparyskich (trudnych, bo np. od wieczora „kontrolowanych” przez bandy młodzieży „uchodźczej”, arabskiej czy „czarnej”).

Mój czytelnik podkreśla, że jeśli Zachód nie weźmie się na serio za problem uprzemysłowienia Afryki, niezwykle trudny do opanowania napływ uchodźców – ich wdzieranie się do niektórych krajów Unii – będzie trwać. Jasne, iż jedyne właściwe rozwiązanie to, aby ci ludzie znajdywali przyzwoicie płatną pracę w swych krajach!!! Ale także konieczne, by zainstalować tam sprawne, nieskorumpowane ustroje. Dodaje, że problemy afrykańskie dobrze zna szereg Polaków, którzy niegdyś tam pracowali, oraz także np. prezes Wspólnoty Francusko-Polskiej, Krzysztof Jussac oraz wielki przyjaciel Polski, wpływowy francuski działacz Joël Broquet…

Czytelnik z kolei wyraża przekonanie, iż wzmiankowany w mym dzienniku z 12 1 projekt Ochotniczego Europejskiego Legionu Szybkiej Interwencji, czegoś na wzór francuskiej Legii Cudzoziemskiej, na pewno „mógłby zainteresować sporo młodych Polaków, gotowych walczyć na służbie Unii Europejskiej, wchodzić w skład elitarnej jednostki, otrzymywać dobry żołd w euro…”. Tyle ów czytelnik!!

Komentuj...

*poniedziałek, 25 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART