Dziennik Macieja Morawskiego, 14 marca 2018 r.

Utworzono 17 marca 2018 przez Red. VP

Nadal sporo myślę o zarzutach niektórych mych wybitnych czytelników, z których wynika, że przytaczam za wiele opinii optymistycznie oceniających obecną polską sytuację i obecny polski rząd! Otóż wyszkolony przez mego Dyrektora Jana Nowaka, rzetelnie przytaczam opinie przyjezdnych z kraju; te opinie, które do mnie docierają… Relata refero!! Idąc zapewne nieudolnie śladami mego ojca, próbuję rozładowywać polskie napięcia… Ojciec nieraz mi opowiadał, jak niegdyś za rzekomo nadmierną ugodowość atakowano go. W jego ukochanej Wielkopolsce wymyślano mu od oportunistów, oburzano się, że b. członek obalonego zamachem majowym rządu Witosa; że on później wylany przez Becka z MSZ-u, zgodził się przy boku wicepremiera Kwiatkowskiego być wiceministrem Skarbu. A on starał się tylko Polsce służyć. Dostrzegał ogrom zagrożeń, nie wierzył wszechmocnym wówczas Rydzowi i Beckowi. Wraz z Waciem Zbyszewskim bolał nad tym, że nie udało sią powierzyć kierownictwa MSZ-u mądremu i PRZEZORNEMU Januszowi ks. Radziwiłłowi, który chyba widział, ku czemu idzie; że trzeba grać na zwłokę…

Będąc dzieckiem oglądałem jeszcze Polskę przedwojenną. Dzikie Polaków spory. Mego ojca – wiceministra Skarbu – MSW podsłuchiwało, gdy rozmawiał telefonicznie ze swym szefem wicepremierem Kwiatkowskim. Robili to dość nieudolnie, tak że przeszkadzało to w rozmowie! Gazety ukazywały się czasem, jak pamiętam (???), z białymi plamami po artykułach zdjętych przez cenzurę! W sejmową opozycję uderzył proces brzeski. W oczach wielkich zachodnich demokracji, Polskę kompromitowała BEREZA KARTUSKA… Polską opinię publiczną poruszały afery takie jak tajemnicze zniknięcie generała Włodzimierza Zagórskiego.

ALE PIŁSUDSKI PONOĆ POWIEDZIAŁ: „BO Z TEGO CZY Z OWEGO MAMY POLSKĘ NA PIERWSZEGO”. TAK, PIŁSUDSKI BYŁ TYM, KTÓRY WYWALCZYŁ NAM NIEPODLEGŁOŚĆ. O OWĄ NIEPODLEGŁOŚĆ Z UPOREM WALCZYŁ I JĄ DLA NASZ ZDOBYŁ.

A MA RODZINA, GDY DRUGIEGO KWIETNIA 1939 (ZAPEWNE WIDZĄC, KU CZEMU IDZIE) SAMOBÓJSTWO POPEŁNIŁ PUŁKOWNIK WALERY SŁAWEK, POJĘŁA, ŻE IDZIE KU KATASTROFIE!!! OJCIEC MÓJ WIDZIAŁ, ŻE BECK I RYDZ BŁĘDNIE OCENIAJĄ SYTUACJĘ, ŁUDZĄ SIĘ…
OJCIEC MÓJ STARAŁ SIĘ STAĆ PONAD PODZIAŁAMI, POLAKÓW GODZIĆ… MNIE TEŻ NIEPOKOJĄ POLSKIE, JAKŻE NIERAZ OSTRE, SPORY. NIEUDOLNIE PRÓBUJĘ JE ROZŁADOWYWAĆ. ALE – JAK SŁUSZNIE ZWRACA MI UWAGĘ MĄDRA DAMA Z WARSZAWY – NIE UMIEM TEGO ROBIĆ!!!

TYLE NA DZIŚ, OD SERCA!

Komentuj...

*środa, 1 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART