Dziennik Macieja Morawskiego, 14 maja 2017 r.

Utworzono 14 maja 2017 przez Red. VP

Na początku czerwca 2017 roku odbędzie się w Warszawie zjazd wyborczy Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. Niestety się tam nie udam. Rzecz w tym, iż łatwo się męczę, nie najlepiej chodzę… (Sprecyzuję może, iż jestem kawalerem Honoru i Dewocji tegoż Zakonu od 6 VII 1977…).

Bardzo mnie cieszą docierające do mnie z Polski wysoce pozytywne opinie o Zakonie i o jego obecnie ogromnej roli w życiu polskiego narodu. Prestiż ZPKM ponoć rośnie z roku na rok… Jak stwierdza pewien czytelnik, „ZPKM to to, co PRL najbardziej w Polsce starała się zniszczyć: TO PEWNA KLASA I NARODOWA TRADYCJA; ZPKM TO TROSKA O DRUGIEGO, POMOC POTRZEBUJĄCYM; TO NARODOWE BRATERSTWO. PRL DE FACTO PROPAGOWAŁA CYNIZM, NIESAMOWITE CHAMSTWO, HASŁO: WSZYSTKO, CO NASZE POLSCE ODDDAMY, WSZYSTKO, CO CUDZE SOBIE WEŹMIENY…, KRADNIJ ILE SIĘ DA, OPLUWAJ DAWNĄ POLSKĘ I JEJ KLASY KIEROWNICZE, itd., itd.”.

Inny rozmówca, krajowy historyk, uważa, że ZPKM i cała jego działalność, to przeciwieństwo cynicznej łobuzerii byłego aktywu PZPR. ZPKM to „pańska Polska”, w najlepszym tego słowa znaczeniu (!). I to polskie społeczeństwo dobrze już teraz WYCZUWA (!!!). I naprawdę ma po uszy cwaniaków, lawirantów, karierowiczów, amatorów „ciepłych” posadek wywodzących się z cynicznej tradycji PRL-u…

Tak więc – jak widzę – ZWIĄZEK POLSKICH KAWALEROW MALTAŃSKICH to teraz ogólnonarodowy AUTORYTET!!!

A teraz inne zagadnienie… Jednak spora część naszego narodu żyje poza krajem! Np. we Francji pewna liczna naszych młodych studiuje np. na słynnej SCIENCES PO… Myślę, że wielce ważne, by i tych młodych „werbować” do naszych zakonnych szeregów…

No i bardzo istotne, by wszystkie nasze Damy i Kawalerowie w pełni zdali sobie sprawę ze znacznego teraz oddziaływania PZKM; z faktu, że nasz Zakon niesie i propaguje obraz PAŃSKIEJ POLSKI, W NAJSZLACHETNIEJSZYM TEGO OKREŚLENIA ZNACZENIU!!!

Komentuj...

*czwartek, 12 grudnia, 2019

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART