Dziennik Macieja Morawskiego, 14 listopada 2017 r.

Utworzono 15 listopada 2017 przez Red. VP

Dziś już w wielkim tytule swej strony pierwszej dziennik LE FIGARO donosi, że Europa chce się „wyemancypować” od USA… Pismo podkreśla, że szef unijnej dyplomacji, Federica Mogherini, wczoraj dała do zrozumienia, iż ów dzień, ów poniedziałek 13-ego listopada 2017, jest dniem historycznym w dziejach obrony Europy! 21 państw Unii Europejskiej podpisało dokument dotyczący zacieśnionej europejskiej współpracy militarnej!!! Tekst nie dotyczy stworzenia Armii Europejskiej ani przejęcia kompetencji OTAN-u (NATO – przyp. Red.). Jest natomiast pierwszym krokiem na drodze do wyposażania armii europejskich w ujednolicony sprzęt, no i ogólnie zacieśniania europejskiej współpracy militarnej, także niewątpliwie gdy chodzi o walkę z terroryzmem – tym zagrożeniem, które moim zdaniem będzie wydatnie się potęgować! Kto wie, być może z czasem terroryści będą dysponować np. bronią atomową!?

Należy z najwyższym zadowoleniem podkreślić, iż wśród 21. państw, które ten tekst podpisały, znalazła się też Polska. Zaprzecza to z uporem lansowanym tezom o rzekomej „antyeuropejskości” obecnego naszego rządu!!!
Kończąc przypomnę tylko, iż przed laty mój kolega z RWE, b. kondotier Rafał Gan-Ganowicz, lansował pomysł EUROPEJSKIEJ OCHOTNICZEJ LEGII SZYBKIEJ INTERWENCJI – czegoś na wzór słynnej i znakomitej w akcji francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Gan-Ganowicz słusznie przewidywał, że Unia Europejska może mieć na taką siłę szybkiej interwencji częste zapotrzebowanie…

Komentuj...

*poniedziałek, 25 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART