Dziennik Macieja Morawskiego, 14 czerwca 2017 r.

Utworzono 14 czerwca 2017 przez Red. VP

Wierny czytelnik pyta: Skąd się bierze rzucające się w oczy Pańskie kolosalne przywiązanie do ZAKONU MALTAŃSKIEGO? Odpowiedź prosta. Wiele moralnemu wsparciu tego Zakonu zawdzięczam! Na przykład w momencie, gdy moja ukochana żona – w wyniku nagonek „CZERWONEGO I JEGO LUDZI CZY STRONNIKÓW” godzących we mnie, „SZPIONA”, „najemnika imperializmu, zaplutego zboczeńca i karła reakcji, zdrajcy Ludowej Ojczyzny, bezczelnego kalumniatora PRL-u”, itd., itd. – CIĘŻKO ZACHOROWAŁA (w szczegóły nie wchodzę), Ksiądz Infułat Witold KIEDROWSKI, kapelan ZAKONU oraz ci lub inni konfratrzy z PZKM (np. Konfrater Jurek Baranowski) pozwolili mi, choć to ja w wyniku „napięć i zastraszania przez jawną czy ukrytą komunę” też sam ciężko zachorowałem na SERCE (ciężka /!/ operacja) DOJŚĆ DO RÓWNOWAGI PSYCHICZNEJ. (Gwoli sprawiedliwości odnotuję, że w tym tak trudnym okresie bardzo pomogło córce i mnie również kilka innych szlachetnych osób: Wirydianna REY, Anna i Jean Mesne…).

Tak, ZAKON MALTAŃSKI od dawna przynosił i przynosi mnie – „WETERANOWI ZIMNEJ WOJNY” WIIELKIEJ WAGI WSPRARCIE MORALNE.

Ostatnio odbył się w Warszawie ZJAWD PZKN! Konfrater, profesor UJ-otu, Rafał GÓRSKI (którego żona, szlachetna ANNA, w ślad za swym szlachetnym ojcem, śp. Janem SAWĄ otacza mnie – weterana opieką) nadesłał, nie wiedząc, jak ZAKON KOCHAM, specjalnie dla mnie napisane SPRAWOZDANIE!!! OTO ONO:

Drogi Wuju,
Obiecane sprawozdanie z Konwentu.
Przyjęliśmy szereg nowych członków, m.in. Henryka Grocholskiego i naszego znajomego sprzed lat, Łukasza Szumowskiego, który jest profesorem medycyny i wiceministrem nauki.
Sprawozdanie szpitalnika było imponujące: Szpital w Barczewie (niestety wciąż lekko deficytowy), Ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych w Krakowie, projekty społeczne w Katowicach, wreszcie załatwiona sprawa Aldony (z tym, że okazało się, że w tej okolicy jest wielu seniorów potrzebujących pomocy, więc nowe inicjatywy są nakierowane na nich), obozy dla niepełnosprawnych, mała Malta, zabezpieczenie sanitarne Dni Młodzieży. To wszystko są wielkie dzieła. Ponadto Polska zaczęła być nie tylko „importerem” pomocy, ale przede wszystkim jej „eksporterem”: przede wszystkim na Ukrainę, ale też karetka po Dniach Młodzieży została ofiarowana na Cypr, do małej wspólnoty chrześcijańskiej wśród tureckiej większości.
Następnie były wybory: prezydentem został Jerzy Baehr, Wuja krajan z Poznania, wiceprezydentami: Jacek Tarnowski (syn dotychczasowego prezydenta), niestety drugiego nazwiska zapomniałem, do Zarządu weszli: ponownie X. Konarski (kanclerz), Piotr Rozwadowski tym razem będzie skarbnikiem, po Tomaszu Zdziebkowskim, który nie mógł kandydować na 3. kadencję, ale został członkiem komisji rewizyjnej, oraz dwu nowych: Marcin Świerad i Stanisław Rybicki. Zarząd składa się głównie z biznesmenów, ale chyba tak musi być, bo trzeba się bardzo dobrze znać na finansach i zarządzaniu, żeby kierować tak zakrojoną pracą.
Rafał

Komentuj...

*środa, 1 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART