Dziennik Macieja Morawskiego, 14 czerwca 2016 r.

Utworzono 14 czerwca 2016 przez Red. VP

Morawski foto 1 (1)Dziś odnotuję tylko, że coraz to chyba wyraźniej Francję ogarnia „wielki zamęt”. Dziś mają mieć miejsce duże manifestacje, w pierwszym rzędzie „pilotowane” przez od zawsze bliską komunizmowi potężną centralę związkową CGT; manifestacje mające na celu wymuszenie na rządzie wycofania projektu reformy prawa pracy… Równocześnie trwają mecze Euro 2016. Miały już miejsce i mogą się jeszcze powtórzyć groźne bójki między kibicami różnych narodowości. Nadal są w toku strajki na kolei oraz np. miejskich służb porządkowych (strajki tzw. śmieciarzy), itd., itd…

Policja jest przepracowana; a do tego jest przedmiotem brutalnych krytyk i obelg ze strony rozszalałych kibiców różnych narodowości, także ze strony uczestników manifestacji przeciw reformie prawa pracy… Jest obrzucana puszkami po piwie czy też kamieniami.

policjaRówocześnie godzą w nią ataki islamskich dżihadystow. Wczoraj wieczorem w podparyskim miasteczku (Magnanville w departamencie Yvelines w regionie Île-de-France – przyp. Red.) dżihadysta zamordował „białą bronią”, jeszcze w bramie domu „un officier de police” (oficera policji), a później wtargnąwszy do wnętrza jego żonę, również funcjonariuszkę. Przy życiu pozostal tylko ich 3-letni synek. Morderca, 25-letni Larossi Abballa, dobrze już znany policji jako sympatyk terroryzmu (i nawet niegdyś więziony) poniósł śmierć w starciu z przybyłym na odsiecz oddziałem policji… Kiedy słyszę, że w kręgach policji – przepracowanej i będącej przedmiotem takich czy innych ataków (jak to miało miejsce np. właśnie podczas wczorajszych mordów) i obrzucanej nieustannie obelgami, np. przez strajkujących i uczestników manifestacji, wśród których bywają zamaskowani i skłonni do bójki huligani szybko potęguje się we mnie egzasperacja!

Wypowiedzi wielu obywateli świadczą o tym, że społeczeństwo coraz gorzej to znosi strajki i cały ten obecny zamęt! Stąd pojawiają sie niekiedy jak już nieraz pisałem w gruncie rzeczy dość mało precyzyjne, lecz chyba stale potegujące się marzenia o rządach silnej ręki… Jak powiedział pewien niemiecki historyk, spec od najnowszych dziejów Europy, „sytuacja zaczyna nieco przypominać stan rzeczy w niektórych okresach lat pierwszej połowy minionego wieku…”!

Komentuj...

*czwartek, 27 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART