Dziennik Macieja Morawskiego, 13 sierpnia 2017 r.

Utworzono 13 sierpnia 2017 przez Red. VP

Wielkonakładowe, poważne pismo niedzielne, LE JOURNAL DU DIMANCHE, dziś bije na alarm!! Prezentuje możliwy czarny scenariusz roku 2050: pożary, niesamowite susze, ogromne upały. Następnie przytacza opinię czołowego eksperta od tej tematyki, Jeana JOUZELA, który nie ukrywa, iż ZA 3 LATA MOŻE JUŻ BYĆ ZA PÓŹNO!!! Ale ów rzeczoznawca – jak uwydatnia on w tym wywiadzie udzielonym LE JOURNAL DU DIMANCHE – pozostaje jednak optymistą!!! Podkreśla, że „w skali planetarnej”, jeśli weźmiemy się z miejsca do dzieła, możemy szybko stworzyć świat posługujący się – już do roku 2050 – co najmniej w 50% nowymi, odnawialnymi źródłami energii…

Noblista Jean Jouzel z zadowoleniem ocenia postawę obecnego prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, który najwyraźniej rozumie kolosalne znaczenie całego PROBLEMU KLIMATYCZNEGO.

Jean JOUZEL podkreśla jak ENTUZJASTYCZNĄ JEST PERSPEKTYWA MASOWEGO WPROWADZENIA W ŻYCIE ENERGII ODNAWIALNYCH – WEJŚCIE W EPOKĘ WIELKICH INNOWACJI, WIELKIEJ PRZEMIANY. JOUZEL ZAZNACZA, IŻ TRZEBA WLAĆ W SERCA SPOŁECZEŃSTW NADZIEJĘ I CHĘĆ ODMIAMY: DOWODZI, ŻE CI CO ZAKUPIĄ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, NIE POWRÓCĄ JUŻ DO BENZYNY!!!

Pewien polski rolnik mówi mi à propos tego budzącego tu jednak pewną sensację tekstu zamieszczonego dziś przez Le Journal du Dimanche, że u nas teraz już dostrzega się zagrożenie suszą, z tym że chyba najbardziej zagrożone są zboża jare i rośliny strączkowe… Tego problemu nie wolno bagatelizować, np. twierdząc, że susze to nic nowego… Wręcz przeciwnie. Trzeba jasno zdać sobię sprawę z faktu, że problemy tego typu w ciągu kilku dziesiątków niedawno minionych lat bardzo się spotęgowały… Wszak wiadomo, że klimat się u nas coraz to szybciej ociepla, i że to stanowi wielkiej wagi zagadnienie!! Należy wreszcie BARDZO NA SERIO PRZEANALIZOWAĆ TĘ SPRAWĘ… WSZAK JEDNAK JEST ONA DLA NASZEJ PRZYSZŁOŚCI KLUCZOWA!!! W WYMIARZE DZIEJOWYM JEST ONA WAŻNIEJSZA OD OBECNYCH „WSZYSTKO SPYCHAJĄCYCH NA DALSZY PLAN SPORÓW POLITYCZNYCH”!!! Mój rozmówca jest – jak twierdzi – ZGORSZONY RODAKÓW KŁÓTLIWOŚCIĄ I NP. NIEKIEDY WŁAŚNIE PEWNYM JAKBY LEKCEWAŻENIEM POLSKIEJ I ŚWIATOWEJ SYTUACJI KLIMATOLOGICZNEJ… MÓWI JEDNAK, ŻE U NAS ATAWISTYCZNIE BEZECI (środowisko byłych ziemian) się tym tematem bardzo na serio interesują!!!).

Komentuj...

*wtorek, 26 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART