Dziennik Macieja Morawskiego, 12 stycznia 2018 r.

Utworzono 12 stycznia 2018 przez Red. VP

Czołowy francuski dziennik „Le Figaro” dziś na stronie pierwszej już w rzucającym się w oczy tytule podkreśla potęgujące się różnice zdań między Europą Zachodnią a Europą Środkowo-Wschodnią. A podtytuł bardzo wyraźnie dowodzi, że francuskie projekty wzmocnienia Unii Europejskiej, projekty wysuwane przez prezydenta Macrona napotykają na przeszkody ze strony państw Europy Centralnej i Wschodniej… A na stronie drugiej tenże numer „Le Figaro” też w wielkim tytule daje do zrozumienia, że kanclerz Austrii Sebastian Kurz pragnie przyczynić się do doprowadzenia do rozładowania unijnych napięć. Kurz w swym wywiadzie dla tego dziennika jasno wyraża też przekonanie, że gdy chodzi o kluczowe zagadnienia dotyczące poszanowania praworządności i demokracji, ma zaufanie do Komisji Europejskiej… Co robi skądinąd szczególnie wielkie wrażenie, to fakt, iż Kurz mocno podkreśla, że należy zmienić linię polityczną gdy chodzi o napływ do Europy uchodźców; iż należy wzmocnić kontrolę zewnętrznych granic Unii!!!

Ze swej strony dodam, że – jak już nieraz podkreślałem – KONIECZA JEST UNIJNA I SKUTECZNA STRAŻ GRANICZNA, JAKIŚ NOWY JAKBY „PLAN MARSHALLA” DLA AFRYKI I BLISKIEGO WSCHODU, PILNA ELEKRTYFIKACJA AFRYKI, DALEJ: EUROPEJSKI OCHOTNICZY, WYSOKIEJ KLASY LEGION SZYBKIEJ INTERWENCJI (coś na wzór słynnej francuskiej Legii Cudzoziemskiej…).

Trzeba bowiem jasno zdać sobie sprawę, że wielu krajom „z obrzeży” Europy, a także z tzw. Czarnej Afryki zagrażają siejące zamęt rewolucyjne wybuchy (np. Tunezja, lada dzień Alegieria, itd., itd.). Musimy być gotowi do szybkiego działania! TO NAPRAWĘ WAŻNY PROBLEM.

Kończąc dodam, że futurolodzy politologiczni są teraz często zdania, że Unia Europejska rzeczywiście winna w obliczu tego, co się czai za rogiem być silna, zwarta i militarnie gotowa! Prezydent MACRON ma stukrotnie rację mówiąc o konieczności wzmocnienia UNII! Ważne, chcąc wejść na taką drogę, by rozładować wewnątrzeuropejskie „problemy”, by Francja dogadywała się np. Polską i z całą Unią Wyszehradzką… Jak słyszę, w Brukseli ci lub inni nazywają premiera MORAWIECKIEGO „polskim MACRONEM”!!! Rolą naszą – rolą Polonii francuskiej – jest podkreślać, że niektórzy z nas dobrze pamiętają rolę obu MORAWIECKICH: ojca i syna w walce o wolność i DEMOKRACJĘ DLA POLSKI. Tak, w naszych oczach Morawieccy reprezentują POSTAWY głęboko demokratyczne, wolnościowe i w pełni stawiające na zjednoczoną w swej obronie, sprawnie KIEROWANĄ EUROPĘ. Ważne, by czytelnicy VECTORA POLONII uświadamiali swym przyjaciołom Francuzom, że obecny premier Polski to bohater walki o WOLNOŚĆ, DEMOKRACJĘ I PRAWORZĄDNOŚĆ. TO DAWNA OFIARA PRL-owskich organów ścigania i PRL-owskiego „wymiaru sprawiedliwości”!

Komentuj...

*piątek, 24 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART