Dziennik Macieja Morawskiego, 12 czerwca 2017 r.

Utworzono 12 czerwca 2017 przez Red. VP

Tak więc zgodnie z tym, co zapowiadały sondaże, partia prezydenta Macrona La République en Marche odniosła wczoraj w pierwszej turze wyborów parlamentarnych kolosalny sukces, i – jak wszystko zdaje się wskazywać – w drugiej turze, to jest w niedzielę 18. czerwca, uzyska ona samodzielną większość w parlamencie!!! Macron w oparciu o taką większość będzie mógł przeprowadzić tak konieczne śmiałe reformy, pchnąć Francję na tor znacznego rozwoju gospodarczego oraz – co wielce istotne – będzie cieszyć się w Unii Europejskiej wielkim autorytetem, i jak ponoć planuje, ową Unię wyrwać z „biurokratycznego zastoju”, doprowadzić do polityki mądrze zaplanowanych inwestycji, unowocześnić europejskie infrastruktury (np. kolejnictwo, lecz rzecz jasna nie tylko), przywrócić Europie należną jej rangę w świecie. Myślę, że od czasów Generała de Gaulle’a Francja ma teraz po raz pierwszy najwyższej klasy PREZYDENTA! I to dla całej UNII ma ogromne znaczenie!!!

Dobrze wiem, że tak liczni tu francuscy wyborcy polskiego pochodzenia, którzy tak dbali o rolę Europy w świecie i o przyjaźń Polska-Francja, w pełni ufają MACRONOWI!!!

Odnotuję też, że pewna liczba „naszych” żyjących tu w regionach czy miasteczkach dosłownie „zalewanych” przez pewnych siebie, skłonnych do „rozrabiania” imigrantów zza morza Śródziemnego była swego czasu zwolennikami FRONTU NARODOWEGO. Ale ów FRONT ich zawiódł i uraził przez swą idiotycznie antyeuropejską postawę, zapowiedź wyjścia ze strefy euro i mało taktowny, nieprzemyślany do końca nacjonalizm! Pewien student „polsko-francuski” mówi mi NACJONALIZM OWSZEM, ALE NACJONALIZM EUROPEJSKI. Marine LE PEN odniosła sukces osobisty, zapewne w 2-giej turze triumfalnie będzie wybrana. Ale Front Narodowy jako taki poniósł sporą porażkę, Pani Marine uległa niemądrym doradcom! Nie wiadomo, czy Front w drugiej turze zdobędzie 15. (???) posłów, by mieć własny Klub Parlamentarny. A niedawno temu marzyła się im setka posłów!

Jak się zdaje (?), główną partią opozycyjną będą prawicowo-centrowi REPUBLIKANIE (np. eks-prezydenta Sarkozy’ego). Partia socjalistyczna poniosła prawdziwą katastrofę wyborczą – cała lewica „dość poważnie dostała po nosie”!!!

KOŃCZĄC DODAM, ŻE JA OD LAT – W ŚLAD ZA MYM OJCEM, TAK BLISKIM DE GAULLE’OWI – WALCZĄCY W INTERESIE POLSKI O EUROPĘ NA FRANCUSKIM SOSIE, WIDZĘ, MOCNO CZUJĘ, ŻE MACRON TO WIELKA NADZIEJA DLA CAŁEJ UNII, TO CZOŁOWY PRZYWÓDCA NASZEGO KONTYNENTU, ZDOLNY PCHNĄĆ ÓW KONTYNENT NA WŁASCIWY TOR, WYRWAĆ Z ZASTOJU, PRZYWRÓCIĆ MU DAWNA ŚWIETNOŚĄ, KLUCZOWĄ ROLĘ W ŚWIECIE!!! (W PEŁNI STAWIAM TEŻ NA PRZYJACIELSKI DIALOG DUDY Z MACRONEM)!!!

Komentuj...

*środa, 8 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART