Dziennik Macieja Morawskiego, 11 stycznia 2018 r.

Utworzono 11 stycznia 2018 przez Red. VP

Jak słyszę, spore wrażenie na dobrze wprowadzonych w polskie sprawy zachodnio-europejskich obserwatorach robi przeszłość Mateusza Morawieckiego; fakt, iż będąc jeszcze uczniem w Liceum im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu, prowadził już walkę o wolność i demokrację dla Polski, że był zatrzymywany i przesłuchiwany w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, bywał też bity przez komunistyczne organy ścigania, m.in. ponieważ SB szukało jego ojca Kornela Morawieckiego, ukrywającego się wówczas przywódcy Solidarności Walczącej (Kornel Morawiecki wpadł w ręce SB dopiero 9 11 1987). W atmosferze owego kończenia się PRL-u, za radą swego obrońcy mecenasa Jana Olszewskiego, Kornel 30 kwietnia 1988 zgodził się wyjechać na Zachód… Kornelowi udało się potajemnie wrócić z Zachodniej Europy do Polski jesienią (??) 1988 roku. Jego syn Mateusz z kolei cały czas walczył z reżymem we Wrocławiu, a także od 18. roku życia drukował swe artykuły w prasie podziemnej. Tak więc jest rzeczą ewidentną, że zarówno Kornel jak i jego syn Mateusz to bohaterowie walki o wolność i DEMOKRACJĘ dla Polski.

Tak więc jasne, że zachodni mężowie stanu spotykając się z obecnym polskim premierem muszą dobrze wiedzieć, że mają do czynienia z kimś, który już będąc bardzo młodym był członkiem demokratycznego ruchu oporu; z kimś, który odważnie i ofiarnie walczył z czerwonym totalitaryzmem.

Pewna liczba osób z Polonii francuskiej, np. niegdyś zwolenników SOLIDARNOŚCI WALCZĄCEJ, wysoko ceni obu Morawieckich – ojca i syna, zna ich bohaterską postawę w latach boju o wolność i DEMOKRACJĘ dla Polski!

Z kolei odnotuję, że wielki prawicowy tygodnik VALEURS ACTUELLES w swym dzisiejszym numerze przynosi duży artykuł o prezydencie Czech, zatytułowany MILOS ZEMAN – CZŁOWIEK, KTÓRY JUŻ NIE WIERZY BRUKSELI! To wpływowe pismo przynosi też wydrukowaną grubą czcionką wypowiedź Zemana z 7 1 2016. Oto ona: JEŚLI UNIA EUROPEJSKA NIE BĘDZIE DOŚĆ ODWAŻNA, BY WZMOCNIĆ OCHRONĘ SWYCH GRANIC, TO W CIĄGU NAJBLIŻSZYCH LAT BĘDZIMY MIELI O 10 MILIONÓW WIĘCEJ UCHODŹCÓW Z AFRYKI NA NASZYM KONTYNENCIE!!!

Kończąc dodam tylko, że ufam, iż Francja i jej – jak z miejsca można wyczuć – błyskotliwie inteligentny prezydent MACRON, zwolennik zwartej, zgodnej, sprawnej i silnej Europy, WALNIE się przyczyni do polepszenia się stosunków między Polską, między całą Grupą Wyszehradzką a Unią! Prestiż Francji w naszej części Europy jest tradycyjnie ogromny!

Komentuj...

*czwartek, 20 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART