Dziennik Macieja Morawskiego, 11 maja 2017 r.

Utworzono 11 maja 2017 przez Red. VP

Przypadkowy rozmówca, rodak z Północnej Francji „wie”, że w jego okolicach „nasi” masowali (głosowali) na Marine Le Pen. Po prostu nie mogą wytrzymać nawału tu, np. do Calais, bezczelnych nielegalnych imigrantów. Wieść głosi, że 100 milionów takich „facetów z Bliskiego Wschodu chce wedrzeć się do Europy.”

Rozmówca, „przekonany zwolennik mocnej i sprawnej Unii Europejskiej”, głosował na Macrona. To samo zrobi w wyborach do parlamentu! Jest wściekły na swego przyjaciela, miłego inteligenta z Polski, który „stale dziwacznie powiada: „Wiadomo, wszyscy Polacy to moczarowcy”. Ten „głupi żart” bardzo go drażni. Gniewa go też to, że „ekskomuniści wbrew stanowi faktycznemu kolportują z gruntu fałszywą pogłoskę, że obecny polski rząd chce wyprowadzić Polskę z Unii, i że nikt tych oczywistych bzdur nie dementuje”.

Co do porażki Marine Le Pen, to – wedle rozmówcy – ponoć sporą winę ponosi ćwierć-Polak, piekielnie zdolny, lecz „dziwny, mętny i narwany Florian Philippot”… Pomysł wyjścia z Unii i ze strefy euro musiał wywoływać u wielu ludzi z oszczędnościami PANIKĘ!!!

Za najmądrzejszą osobę w owym klanie Frontu rozmówca uważa Marion Maréchal Le Pen… Jest zdania, że Front nadal będzie bardzo się liczył, bo owa fala imigrantów to z dnia na dzień coraz to bardziej kluczowa sprawa…”. No i Marion po jego zjeździe do Frontu na żądanie mas członkowskich wróci…

A co do oszczerstw – tu godzących w oceny polski rząd – to winni je dementować nasi księża… Co do Kaczyńskiego, to fama w Lille głosi, że nie chce on ponoć w ogóle z francuskim Frontem Narodowym gadać… Pewne siły kolportują też wręcz śmieszną i absurdalną pogłoskę o „o flircie Kaczyńskiego ze skrajną prawicą niemiecką!!!”.

Rozmówca ma bardzo dobrą opinię o Tusku, a to na podstawie „ech z Brukseli”… Jednak uważa za zbrodnię przeciw Polsce sączenie takich bzdur o rzekomych kontaktach naszego obecnego rządu z niemiecką – jak wiadomo – rewanżystowską skrajną prawicą!!!

Komentuj...

*niedziela, 8 grudnia, 2019

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART