Dziennik Macieja Morawskiego, 10 marca 2018 r.

Utworzono 11 marca 2018 przez Red. VP

Znowu do mnie pytanie rodaków chcących tu przyjechać z Kanady o jakiś „polsko-paryski” informator zawierający listę tutejszych polskich kościołów, hoteli, pensjonatów, tanich restauracji, sklepów spożywczych oraz rzecz jasna także tego, co Polak winien w pierwszym rzędzie tu zwiedzić…

Otóż niestety nic o istnieniu takiego informatora nie wiem!!! Owszem, w Anno Domini 1995, nakładem Polskiej Misji Katolickiej we Francji ukazał się dość obszerny INFORMATOR, dający jednak w pierwszym rzędzie, lecz nie tylko, obraz żywotności polskiego duszpasterstwa tutaj, listę polskich Kościołów i Zgromadzeń zakonnych na francuskiej ziemi, listę stowarzeszeń (wybór) na całej emigracji, dalej: dość liczne reklamy, np. zakładów pogrzebowych, kompanii ubezpieczeniowych, restauracji. Ale od roku 1995 siłą rzeczy sporo się zmieniło. Reklamy bywają już nieaktualne!!

Rzecz oczywista, nieco informacji znaleźć można po prostu w INTERNECIE!!! Jednak pewne, że INFORMATOR w wydaniu książkowym czy broszurowym by się przydał… I to INFORMATOR obejmujący rzecz jasna całą Francję, np. w mieście LENS działa ponoć świetna i bardzo eleganca polska restauracja: COMME CHEZ BABCIA… (Sporo o niej w internecie!!!).

Komentuj...

*niedziela, 31 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART