Dziennik Macieja Morawskiego, 10 czerwca 2016 r.

Utworzono 12 czerwca 2016 przez Red. VP

DSC09121_W ten piątek we Francji zaczyna się Euro 2016 i mająca trwać miesiąc seria europejskich meczów piłki nożnej! Niestety nadal trwają strajki! Na przykład w Paryżu mają mieć miejsce strajki metra oraz trwają strajki służb oczyszczania miasta. Na niektórych ulicach gromadzą się spore ilości śmieci! Co naturalnie robi fatalne wrażenie, także i na licznie tu teraz przybywających turystach… Potężna przed laty – jeśli tak to można określić – „niegdyś stalinowska w swych postawach”, centrala związkowa CGT podtrzymuje owe ruchy strajkowe, będące „protestem przeciw rządowemu projektowi prawa pracy”.

Do tego jak miecz Damoklesa nad Francją wisi groźba „islamskiego” terroryzmu”, teraz mogącego chcieć pokazać zęby i być wyposażonym w takie lub inne potężne środki masowego rażenia! Policja i inne służby porządkowe mnożą kontrolę; ponoć nawet zabrakło kontrolerek kobiet: wszak tylko one mogą kontrolnie obmacywać kobiety…

Dopiero najbliższe dni pokażą jak rozwinie się sytuacja. Pesymiści zapowiadają, że cały kraj pogrąży się w zastoju i chaosie; bywają nawet skrajni pesymiści, głoszący, że niektóre mecze nie będą mogły się odbyć – ale to chyba spora przesada!

Tak sprawy się przedstawiają w ten piątek rano.

Komentuj...

*środa, 19 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART