Dublin: Maciej Świerkocki w jury międzynarodowego konkursu literackiego International IMPAC Dublin Literary Award

Utworzono 23 stycznia 2014 przez Luiza

Maciej Świerkocki – pisarz, tłumacz, scenarzysta, krytyk literacki został pierwszym Polakiem, który zasiądzie w jury konkursu literackiego International IMPAC Dublin Literary Award. Konkurs odbywa się w Dublinie, od roku 1996. W konkursie biorą udział anglojęzyczne i tłumaczone na język angielski  powieści z całego świata.
 
Maciej Świerkocki jest z wykształcenia anglistą i historykiem filozofii, doktorem nauk humanistycznych, laureatem nagród literackich i filmowych, autorem książek krytycznoliterackich, powieści, scenariuszy, przekładów książkowych z języka angielskiego, współpracuje z miesięcznikiem Odra, Literatura na Świecie. Tłumaczył utwory Roberta Gravesa, Cormaca McCarthy’ego, Jacka Kerouaca, Johna Bartha, Johna Irvinga. Jest członkiem PAF,  SPP,  STL. pracował w Instytucie Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych na Uniwersytecie Łódzkim.

W tegorocznej edycji konkursu udział weźmie 152 powieści. Wśród nazwisk autorów pojawiły się między innymi: powieści Mario Vargasa Llosy, Hermana Kocha, Iana McEwana, Hilary Mantel, Toni Morrison, Adama Johnsona. Wśród zgłoszonych powieści nie ma niestety autorów polskich.

Informacja na podstawie http://www.impacdublinaward.ie/ i http://pl.wikipedia.org/

Komentowanie zablokowane.sobota, 24 sierpnia, 2019

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART