Dni Polskie w Rungis

Utworzono 14 listopada 2013 przez admin

Polska Izba Handlowo-Przemysłowa i Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP we Francji wraz z firmą GASTT (gastronomie-tendance)
zorganizowały Dni Polskie na międzynarodowej giełdzie rolno-spożywczej w Rungis pod Paryżem, które odbyły się w dniach 13 i 14 listopada br.
Celem wystawy była promocja polskich firm i produktów z sektora rolno-spożywczego na francuskim rynku, i pozyskanie nowych partnerów
handlowych. Spotkanie to miało też służyć zapoznaniu się z logistyką i z funkcjonowaniem giełdy w Rungis.
W środę, o godz. 8.30 miała miejsce prezentacja eksponowanych produktów polskich, a także ich degustacja. Po godz. 10.00 głos zabrał Ambasador RP we Francji Tomasz Orłowski oraz Minister Janusz Pieńkowski z Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji. Ambasador Orłowski podkreślił, że jest mu miło zainaugurować drugą edycję targów. Ich powtarzalność świadczy o sukcesie, a także o tym, że polski rynek jest ambitny i posiada nowe możliwości. Jesteście wspaniałą wizytówką polskiego sukcesu – mówił do zebranych przedsiębiorców. Podziękował także Adamowi Kuzmiczowi, bez którego ciężko byłoby wszystko zorganizować. Po tym ofi cjalnym rozpoczęciu mogliśmy przystąpić do rozmów oraz do degustacji rodzimych produktów.
Zaczęliśmy od spróbowania naturalnej wody mineralnej –
Kinga Pienińska.

Komentowanie zablokowane.poniedziałek, 25 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART