„Dementia Praecox” w Espace des Curiosités

Utworzono 06 stycznia 2016 przez Agnieszka Zaleska

Dementia PraecoxNowy rok w Théâtre Laboratoire Elizabeth Czerczuk rozpocznie się sztuką „Dementia Praecox”, obrazującą człowieka wyalienowanego, zamkniętego w świecie własnej wyobraźni, poszukującego rozwiązania. Przedstawienie w reżyserii Elizabeth Czerczuk inspirowane jest dziełem St.I. Witkiewicza „Wariat i zakonnica”. Muzykę skomponował Thierry Bertomeu.

Kreacja zostanie zaprezentowana 28, 29 i 30 stycznia o godzinie 20:30 w Espace des Curiosités przy 123, rue de Clignancourt w XVIII dzielnicy Paryża. To oryginalne miejsce przełamuje barierę dzieląca publiczność od sceny, dając możliwość wspaniałych scenicznych innowacji. Spektakl ten jest zaproszeniem do przezwyciężenia własnych ograniczeń, by uzyskać całkowitą harmonię ze scenicznym sacrum i profanum.

Jak twierdzi Elizabeth Czeczuk – „Théâtre Laboratoire jest miejscem stałych spotkań, odzwierciedleniem przekonań, wedle których sztuka musi mieć swoje „laboratorium”, być w nieustannym ruchu, rozwijać się, szukać nowych środków wyrazu. Celem sztuki, jaki i artystów jest poszerzanie horyzontów widza poprzez fuzję teatru, tańca i muzyki. Spotkanie dotyczy też kultur, bo Théâtre Laboratoire sięga do dynamiki polskiej sceny teatralnej, bierze z niej swoje korzenie. Jest hołdem wobec Grotowskiego i Kantora, dla których priorytetem było, jak świetnie ujmuje to Odilon Redon, by‚ logika widzialnego służyła niewidzialnemu.”

Obowiązkowa rezerwacja miejsc:

contact@theatrelaboratoire.fr

06 12 16 48 39

 

 

 

 

Komentuj...

*czwartek, 9 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART