Czerwone Cheverny, wino trzymane za nóżkę

Utworzono 02 lipca 2013 przez admin

Marta PerezMarta Perez

Dziś o czerwonym Cheverny, które jest lekkie i eleganckie. To wino zdecydowanie owocowe z fioletową poświatą. Jest bardzo zrównoważone, miękkie z lekkim posmakiem czerwonych owoców i pieprzowym tłem. Znajomi Francuzi mówią, że jest typowym winem letnim. Jest też spokojne i niewymagające, pasuje do wielu potraw, zwłaszcza do białego mięsa, jagnięciny, a nawet dań z grilla. Choć grilla nie jadam.

Czerwone Cheverny jest produkowane w winnicach nad Loarą, a dokładniej w regionie winiarskim Touraine. Administracyjnie, czerwone Cheverny powstają w departamencie Loir-et-Cher. Tam terroir cieszy się umiarkowanym klimatem z oceanicznym wpływem, a ziemia jest z dużą domieszką wapienia, kredy i krzemienia.

Czerwone Cheverny pochodzi od szczęśliwego małżeństwa finezji i elegancji Pinot Noir oraz świeżości Gamay. Nie nadaje się na długie przechowywanie, po pięciu latach może stracić swoją lekkość. To dlatego należy je podawać w temperaturze od 16 do 20°C, w zależności od preferencji.

Lato w pełni. Wszyscy cieszą się, siedząc na kawiarnianych czy domowych tarasach, korzystając z ciepłej bryzy i dumnie trzymając kieliszek wina w ręku. Ale na nic dobre wino, dobre towarzystwo, dobre jedzenie. To wszystko na nic, jeśli kieliszek wina jest trzymany jak szklanka kompotu z czereśni lub podwójnej whisky.

Otóż istnieje prawidłowy sposób trzymania kieliszka wina! Po wybraniu kieliszka, który pasuje do wina, ważne jest, aby wiedzieć, jak go trzymać. Można to robić źle lub dobrze, a ta różnica ma ogromny wpływ na jakość degustacji.

Wino serwuje się w kieliszku na nóżce, ponieważ jego temperatura może mieć wpływ na jego smak i jakość (…)

(Aby przeczytać cały artykuł, kup najnowsze e-wydanie Vectora Polonii)  

Komentowanie zablokowane.niedziela, 29 marca, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART