Budapeszt: JA, TY, MY… EUROPA. 2013 ROK OBYWATELI EUROPY

Utworzono 21 stycznia 2014 przez Luiza

praca: Andrzeja Fiszera

praca: Andrzeja Fiszera

 

Do 31 stycznia 2014 r. (piątek) w Európa Pont (Millenáris Park, 1024 Budapest, Lövőház u. 35) w Budapeszcie oglądać można wystawę JA, TY, MY… EUROPA. 2013 ROK OBYWATELI EUROPY. Wystawa jest wynikiem konkursu na plakat, którego organizatorami byli: Instytuty Polskie w Budapeszcie, Bratysławie i Pradze, Węgierski Instytut Kultury w Warszawie, Galeria Plakatu w Krakowie oraz Węgierskie Towarzystwo Plakatu.

Konkurs zainspirował młodych twórców krajów wyszehradzkich do poszukania odpowiedzi, co dzisiaj znaczy bycie obywatelem Unii Europejskiej. Jakie skojarzenia, uczucia i przemyślenia kojarzą się z pojęciem wspólnej Europy, widzianej z perspektywy naszego regionu?W jaki sposób swobodne podróżowanie i poznawanie warunków życia, kultury i obyczajów innych krajów UE, możliwe dzięki dużej aktywności naukowej młodzieży, wpływa na postrzeganie własnej tożsamości, możliwości i roli społecznej?

Projekty nadesłane na konkurs wyrażają wiele przemyśleń ich autorów, pomysłowość w treści i kreatywność w formie; odzwierciedlają doświadczenia ale i oczekiwania wobec wspólnoty unijnej.

W regulaminowym terminie 66 autorów nadesłało 95 projektów, z czego 35 międzynarodowe jury uznało za wyjątkowe i warte zaprezentowania. Laureatem głównej nagrody został Andrzej Fiszer z Krakowa.

Wystawa jest wynikiim konkursu na plakat, którego organizatorami byli: , Bratysławie i Pradze, Węgierski Instytut Kultury w Warszawie, Galeria Plakatu w Krakowie oraz Węgierskie Towarzystwo Plaktu.

Organizatorzy

Węgierski Instytut Kultury w Warszawie
Węgierskie Towarzystwo Plaktu
Instytut Polski w Budapeszcie

Instytut Polski w Bratysławie
Instytut Polski w Pradze
Galeria Plakatu w Krakowie

Specjalne podziękowanie dla:

Lech Majewski – przewodniczący jury
József Árendás, Dušan Junek, Drobniak Piotr,  Krzysztof Dydo, Krzysztof Ducki, Ryszard Kajzer, Marta Miara, Gyula Molnár, Sitko Katarzyna, János Tischler, Tamás Tóth

Komentowanie zablokowane.wtorek, 25 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART