Boulogne-Billancourt: wieczór polski w Domu Marii Walewskiej

Utworzono 06 stycznia 2014 przez Luiza

1471875_625563240836382_2001507074_nStowarzyszenie Art-Culture-Tradition w Boulogne-Billancourt organizuje wieczór polski, w piątek 10 stycznia o godzinie 19-ej, w Domu Marii Walewskiej w Boulogne-Billancourt, na który przybędą władze miasta, ambasador Polski i reprezentanci polskich organizacji.

Jest to nasza pierwsza publiczna prezentacja. Jesteśmy jedną z najliczniejszych nacji obecnych we Francji i pierwszym polskim stowarzyszeniem w Boulogne. Tak jak Portugalczycy, Hiszpanie czy Rosjanie jesteśmy dumni z naszych korzeni i dorobku kulturowego naszych przodków. Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o wszelką pomoc w organizacji tego wieczoru, aby zaproszeni goście z podziwem mogli go wspominać!

Mamy już natomiast bardzo mało czasu do daty tego wydarzenia.

Wszyscy razem możemy sprawić, że ten Dzień Polski będzie od 10 stycznia nowego, 2014 roku tradycyjnym lokalnym wydarzeniem na miarę Dnia Pułaskiego w Nowym Yorku, a Dom Marii Walewskiej nie pozostanie tylko nijakim obiektem architektonicznym z dawnej epoki do wynajęcia przez wszystkich, ale kojarzyć się zawsze będzie każdemu Francuzowi z polskością. I może dzięki temu stanie się ten dzień „DNIEM POLSKIM Marie Walewska” a to miejsce nowym Domem Polonii we Francji!

Celem tej imprezy jest zaprezentowanie mieszkańcom Boulogne-Billancourt i gościom z jak najlepszej strony polską kulturę i tradycję, poprzez muzykę, śpiew i taniec, sztukę. A ponieważ „przez żołądek do serca” również i kuchnię polską z wszelkimi specjalnościami. Jest to również okres „galette de Rois”, więc i te Państwa wypieki są oczekiwane.

Również inny zaszczytny cel przyświeca naszej imprezie. Dochód z loterii chcemy przeznaczyć na na tablicę pamiątkową podkreślającą obecność polską w Boulogne-Billancourt na cześć polskiego papieża Jana Pawła II, która będzie umieszczona w nowo powstałym kościele w mieście.

Miejsce, w którym odbędzie się nasz wspólny wieczór jest bliskie sercu każdego z Polaków, miejsce zamieszkania Marii Walewskiej «épouse polonaise» wiernej Napoleonowi Banaparte do jego śmierci. Dlatego chcemy tam godnie zaprezentować zaproszonym Francuzom i przyjaciołom polski program kulturalny, z występem chóru, śpiewem kolęd polskich, muzyki, sztuki i rękodzieła, tańca polskiego.

Możliwości są ogromne, bo dysponujemy dużą salą z werandą, dobrymi możliwościami akustycznymi, zapleczem z kuchnią i szatnią. Firmy i instytucje mogą zamieścić swoje reklamy i promować swoje oferty i produkty.

W związku z tym prosimy wszystkich Państwa chętnych do pomocy w wzbogaceniu programu naszego wieczoru, aby zgłaszali się jak najszybciej do nas bezpośrednio poprzez mail lub telefon. Ci, którzy mogą:
– zagrać na instrumencie, zaśpiewać solo czy w grupie, zatańczyć, dotyczy to wszelkich typów i okresów w muzyce, uzdolniona młodzież jest mile widziana

– przynieść upieczone ciasta i przekąski z napojami, specjalności firm i restauracji, reklama będzie zapewniona

– przywieźć z Polski polskie napoje i produkty, obiekty rzemiosła ludowego, stroje ludowe dla dzieci i dorosłych do prezentacji lub na wystawę

– ufundować fanty – les LOTS – na loterię: na przykład wycieczki, przejazdy do Polski, wszelkie zestawy alkoholowo-żywnościowe, dekoracyjne (nowe przedmioty lub nie używane), produits dérivés z firm, osobiste kreacje artystyczne, zaznaczamy, iż reklama w formie plakatów, folderów i wizytówek jest zapewniona

– zaprezentować własne dzieła sztuki, fotografie, rękodzieła, księgozbiory, itp,

– dystrybucje produktów wszelkich firm polskich, również gastronomicznych, dekoratorskich, turystycznych, afisze turystyczne z instytucji polskich, biur podroży, itp.

– do prowadzenia standów ze sprzedażą bonów na loterię, ciast i przekąsek oraz standu informacyjnego oraz z inną inicjatywa, którą proszę zgłaszać pod numerami telefonów: do pani Marcinkiewicz, 0674593623 pani Lodarski, 0616729914 pana Czajka, e-mail : artculturetradition@sfr.fr

Informacja od Stowarzyszenia A.C.T.

Komentowanie zablokowane.środa, 27 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART