Bogdan Konopka w Saint-Germain-en-Laye

Utworzono 14 czerwca 2016 przez Red. VP

Konopka Ebony 296 Le croisic 18.VIII.2011 - sukienkaBogdan Konopka, polski fotograf mieszkający na stałe we Francji, jest jedną z gwiazd rozpoczynającego się w piątek 17 czerwca „Festival du Regard”. Jest to już druga edycja tego wydarzenia, którego celem jest zaprezentowanie publiczności bogactwa tego specyficznego medium, jakim jest fotografia, wychodząc z sal galeryjnych i muzealnych do najciekawszych, czasami zaskakujących miejsc Saint-Germain-en-Laye.

Konopka Festival du regardBogdan Konopka, urodzony w 1953 r. w Polsce jest cenionym na całym świecie fotografem, laureatem międzynarodowych nagród, a jego dzieła znajdują się w najważniejszych kolekcjach fotograficznych, m.in. w Centre Georges Pompidou, Musée National d’Art Moderne, Maison Européenne de la Photographie. Artysta, którego prace pokazywała m.in. Galeria Roi Doré w ramach Miesiąca Fotografii 2012, zaprezentuje w Saint-Germain-en-Laye fotografie z serii „Petite robe”, wykonane w latach 2011-2014. Typowe dla fotografika nieduże format, utrzymane w czarno-białej konwencji pozbawione są elementu dramatyzmu, mimo iż krążą wokół tematów egzystencjalnych, takich jak przemijanie, upływający czas.

Dzieła Bogdana Konopki można podziwiać od 17 czerwca do 15 lipca 2016 r. w Bâtiment Henri IV – Maison du Festival w Saint-Germain-en-Laye. Wstęp na wystawę kosztuje 5 € (taryfa ulgowa 4 €, wstęp wolny dla mieszkańców Saint-Germain-en-Laye).

Strona festiwalu: www.festivalduregard.fr

Strona Bogdana Konopki na festiwalu http://www.festivalduregard.fr/fr/photographe_34.html

Magdalena Sawczuk


 

 

Komentuj...

*środa, 19 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART