Australia: zakończyła się trzydniowa konferencja młodych Polaków: Quo Vadis Sydney 2013

Utworzono 07 października 2013 przez Luiza

W Sydney w hotelu Rydges World Square zakończyła się konferencja młodych Polaków pn. Quo Vadis Sydney 2013, zorganizowana po raz pierwszy w Australii, przy wsparciu polskiego MSZ. W wydarzeniu tym wzięło udzial 55 uczestników z różnych miast australijskich oraz goście z USA i Kanady. Seria konferencji Quo Vadis, które wcześniej organizowane były w Kanadzie  i USA gromadzi studentów, absolwentów oraz młodych specjalistów, w celu stworzenia trwałej, ogólnoświatowej sieci młodzieży polonijnej. Dążeniem tego projektu jest zjednoczenie i wzmocnienie lokalnych społeczności oraz tworzenie okazji do ich współpracy poprzez dyskusje, wykłady i panele na temat przywództwa, dziedzictwa i przyszłości Polonii.

Tegoroczna konferencja Quo Vadis Sydney 2013 odbyła się pod hasłem “Connecting Tomorrow’s Future”.
Wśród prelegentów byli m.in. dr Sev Ozdowski z University Western Sydney, b. komisarz ds. Praw Człowieka przy rządzie federalnym, Paweł Milewski – ambasador RP w Australii, Matthew Michalewicz – były konsultant Young & Ernst i wykładowca Uniwersytetu w Adelajdzie, ks. Andrzej Kołaczkowski – doktor teologii, specjalizujący się w zagadnieniach relacji między religią a nauką oraz Richard Borysiewicz – generalny menadżer BSP Capital, firmy zarządzajacej finansami South Pacific Bank.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem sydnejskiej konferencji był Maciek Fibrich – dyrektor firmy Future Vision,  wcześniej w środowisku polonijnym aktywny działacz harcerski i członek zespołu tanecznego Wisła.

Informacja ze strony http://www.bumerangmedia.com

 

Komentowanie zablokowane.czwartek, 9 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART