Australia: Festiwal Polskich Filmów

Utworzono 20 czerwca 2014 przez Luiza

Festival_Poster_EngPo raz drugi Puma Media podjęła się organizacji Festiwalu Filmów Polskich w Australii. Na otwarcie festiwalu w
Melbourne, Canberze i Sydney film „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

Film Wałęsa. Człowiek z nadziei opowiada historię wielkich przemian zachodzących w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 80. ubiegłego stulecia, a także etapy transformacji w Polsce uwieńczone – upragnioną przez miliony Polaków – wolnością. Film doskonale wpisuje się w tegoroczne obchody 25-lecia pierwszych pluralistycznych wyborów parlamentarnych w Polsce po II wojnie światowej.

Oprócz filmu Andrzeja Wajdy przedstawiającego sylwetkę Lecha Wałęsy, na Festiwalu będzie można zobaczyć inne produkcje najnowszej polskiej kinematografii.

Zapraszamy na: Imagine w reż. Andrzeja Jakimowskiego, Żywie Bielaruś w reż. Krzysztofa Łukaszewicza, Papusza w reż. Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze, Siberiada polska w reż. Janusza Zaorskiego, Bejbi Blues w reż. Katarzyny Rosłaniec (nagrodzony na festiwalu w Filmowym w Berlinie), Chce się żyć w reż. Macieja Pieprzyca, Dziewczyna z szafy w reż. Bodo Kox, Sęp w reż. Eugeniusza Korin, W ukryciu w reż. Jana Kidawy-Błońskiego, Miłość w reż. Sławomira Fabickiego, Facet (nie) potrzebny od zaraz w reż. Weroniki Migoń. Ponadto będą wyświetlane także filmy krótkometrażowe.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie internetowej: www.polishfilmfestival.net

Informacja ze strony http://www.sydney.msz.gov.pl/

Komentowanie zablokowane.środa, 8 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART